Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Vakumlu Makine Alırken Nelere Bakmalıyız
Paketlenmiş ürünlerin hizmet ömrü artıyor. Gıda paketleme işleminde özel olarak kullanılan vakum makinesi, ürünün hava solumasını engeller. Vakumlama süresi boyunca ambalajdaki tüm hava boşaltılır ve vakumlanan ürün dış hava ile temas etmez. Bu sayede küf ve böcek istilası gibi ürün bozulmaları önlenebilir ve ürün uzun süre saklanabilir. Düşük sıvı akış hızına sahip ürünlerin vakum makinesinde paketlendiği söylenebilir. Zeytin, kurutulmuş peynir, tavuk, kırmızı et, sosis, makarna, fındık, yer fıstığı, domates, patlıcan, ekmek, lokum, şeker, un vb. Vakum makinesi daha fazla ürünü paketler. Bunlardan bazı maddeler ise şunlardır;
–Paslanmaz çelikten yapılmalıdır. (Temizlenmelidir)
–Güçlü bir vakum emme kapasitesine sahip olmalıdır. (% 99,99)
–Torba sızdırmaz bir mühürle kapatılmalıdır. (Aksi takdirde vakum sızar ve maliyet artar)
–Yardımcı teknolojilerle (gaz vakumu, ultraviyole ışınlar vb.) Uyumlu olmalıdır.
–Garantili ve yerel olarak üretilen ürünler tercih edilmelidir.
Vakum Makinesi Kullanırken Neye Dikkat Edilmeli
Öncelikle vakum makinesinin hangi amaçla kullanılacağını belirlemelisiniz. Kendi ürünlerinizi evde saklamak için elektrikli süpürge kullanmak istiyorsanız, küçük bir ev tipi elektrikli süpürge kullanabilirsiniz. Bu tür makineleri satın almak daha uygun olacaktır. Ev tipi olan vakum makineleri ise boyutlarından dolayı küçük olduğundan yer kaplamayarak pratik kullanım alanı oluşturur. Endüstriyel elektrik olmadığı zaman ise ev prizine takarak çalışabilirler. Ev tipi vakum makineleri manuel çalıştığı için hıza göre paketlenen ürün sayısı artacaktır. Büyük, orta ve küçük işletmeleriniz varsa endüstriyel vakum makinesi almanızı tavsiye ederiz. Çift odacıklı vakum makinesi olarak adlandırılan bir makine modelinde, dakika başına paketlenen ürün sayısı daha fazladır. İki adet emiş odası olduğu için paketlenen ürün sayısı da artmaktadır. Vakum makinesinin yerleştirildiği yerin büyüklüğüne göre vakum makinesinin boyutunu seçmelisiniz.
Vakum Makinesi Nedir
Son zamanlarda sık sık tercih edilen makine çeşitleri arasında yer almaktadır. Çünkü yediğimiz gıdaların daha sağlıklı olarak korunması için bu vakumlu poşet tarzı ürünler şarttır. Bunu daha karlı hale getirmek için ise vakum makinesi almak daha mantıklıdır. Hele ki bu tarz bir işletmeniz var ise sizin için en mantıklısı bu olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir