Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Tantuni ocakları
Tantuni ocakları endüstriyel mutfak ekipmanlarındandır. Tantuni ocakları tantuni işletmeleri tarafından kullanılan ocaklardır. Ve tantuni yapımını kolaylaştırmak, pişirimini pratik hale getirmek için üretilmiştir. Tantuni ocakları lpg ile çalışan makinelerdir. Paslanmaz krom sacdan üretilmişlerdir.
Restoran, otel veya et ürünleri ile pişiren endüstriyel mutfaklarda daha çok tercih edilmektedir. et ve tavuğu pişirmede yaygın olarak kullanılan ocaklardır. Tantuni ocakları kavurma ocağı olarak da bilinmektedir. Bu nedenle sacda pişirilebilen tüm yiyecekler için pişirme yöntemi olarak kullanılmaktadır. Rahat kullanılabilen ergonomik tasarıma sahiplerdir.
Tantuni Ocakları Fiyatları
Tantuni ocaklarının fiyatları ocakların üstünde bulunan sacların adetine göre değişmektedir. İki sac olan tantuni ocaklarının fiyatları tek saclı olan tantuni fiyatlarına göre artmaktadır. Bu tantuni ocaklarının kullanımının kolay olması açısından alüminyum kaplama olanı tercih edilir. Tantuni ocaklarının boyutları da fiyatı etkileyen faktörlerdendir.
Kullanıma uygun ve kolay temizlenebilir olması satın alacak kişiler için önemli kriterlerdendir.
Tantuni nedir
Tantuni bir dürüm çeşididir. Haşlanmış olan etlerin küçük parçalara ayrıldıktan sonra sac üzerinde pişirilen yiyecek çeşididir. Hazırlanan dürüme yağ karıştırılması tantunin olma sebebidir. Çok ince olarak doğranmış et haşlanır ve kızdırılan sacda yağ ve toz biber eşliğinde karıştırılır. Etler çevrilirken üzerine su ilave edilir. Üzerine suyun eklenmesinin nedeni tantuniye lezzet katmak değildir. Üzerine konulan lavaşın yumuşamasını sağlamaktır.
Pişen ete domates de eklenir ve lavaşa koyulur. Üzerine maydanozlu ve sumaklı olan soğan döşenir. Mersine has olan bu lezzet sadece kırmızı et ile değil tavuk eti ile de yapılmaktadır. Tantuni severler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yiyecek çeşididir.
Tantuni Ocakları Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar
Tantuni ocakları alınırken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında en önemlisi Tantuni ocağının alüminyum yapılmış olmasıdır. Tantuni ocaklarının alüminyumdan yapılmış olanının tercih edilmesinin nedeni kolay temizlenebilir olmasıdır.
Bir sonraki dikkat edilmesi gereken unsur Tantuni ocağının istenilen ölçülere uygun ocaklar olması gerekir. Bu nedenle tantuni ocağının seçilmesi sırasında Tantuni üreten gıda üretim tesislerinin Tantuniyi ne kadar ölçüde ürettiklerini dikkat edilerek alınması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir