Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Dilimleme Makineleri
1912 yılında Amerikalı mucit Otto Frederick Rohwedder tarafından icat edildi. İlk zamanlarda amacı ekmek kesmekti. Fakat yaptığı icat başarısız olmuştu. Ardından Rohwedder makinesini geliştirmeye devam etti. Aradan 15 yıl sonra 1927 yılında ekmeği otomatik olarak dilimleyip paketleyen bir makine tasarladı. İcadı için en doğru zamandı çünkü 1919 yılında Charles Strite tarafından icat edilen tost makinesi tost makinesi tüm dünyada ün kazanmaya başlamıştı. Bu sayede çok kısa bir zamanda çok popüler olmuştu.

Uzun yıllardır popülaritesini koruyan Dilimleme makineleri artık birçok çeşidiyle piyasada adından oldukça söz ettiriyor. Her kesimden insanın alıp kullanabileceği bir ürün olan dilimleme makineleri bulunuyor. Paslanmaz çelik bıçaktan yapılan bıçakları sayesinde ömrü bir hayli uzun. Üstelik bıçakları çıkarıp manuel bileme yöntemi de var. Bu sayede bıçaklar ilk gün ki gibi keskin kalabiliyor. Kendini bileyebilen çeşitleri de bulunabiliyor. Bu konuda diğer mutfak ürünlerine göre lider konumda.

Geleneksel ev tipi dilimleme makinelerinin yanında, büyük boyutlarda fabrika tipi makinelerde bulunuyor. Bu fabrika tipi makineler her ne kadar normal ev tipi boyutlara göre çok büyüktür. Bu sebeple ücreti de bir o kadar fazladır. Bu çeşitlilik tabii ki hız, ürün boyutu, temizleme kolaylığı, dilim inceliği gibi farkların ortaya çıkmasını sağlar.

Dilimleme Makinesi Çeşitleri
Birçok çeşidi ile hayatımıza yer alan dilimleme makineleri özellikle son yıllarda sağladığı inovasyon ile mutfak alanında lider konumda. Bu liderliğini tüketiciye sağladığı çeşitlilik ile sürdürüyor. Dilimleme Makinası Çeşitleri şu şekildedir;

  1. Sosis Dilimleme Makinesi
  2. Kaşar Dilimleme Makinesi
  3. Ekmek Dilimleme Makinesi
  4. Sucuk Dilimleme Makinesi
    5.Turşu Dilimleme Makinesi
    Dilimleme Makinası Fiyatları
    Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan dilimleme makinaları fiyat konusunda da geniş bir yelpazeye sahiptir. Ev boyutu ürünlerden fabrika ürünlerine kadar hemen her çeşidi bulunur. Bu çeşitlilik de ürünler arası rekabeti doğuruyor. Ev tipi Dilimleme Makinası Fiyatları 700- 7000 TL arasında değişiyor. Fabrika tipi dilimleme makinesi fiyatları 10.000- 45.000 arasında değişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir