Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Patates Soyma Makinesi

Patates Soyma makinesi profesyonel mutfak ekipmanıdır. Endüstriyel mutfaklarda daha çok tercih edilen bir makinedir. Patatesi makinenin içinde bulunan haznenin özelliği sayesinde patatesleri soyma işlemini gerçekleştirir. Patates soyma makineleri yüksek kilo hacmine sahip olan makinelerdir. Bu nedenle yemek üretim tesisleri, fast food zincerleri, restoranlar gibi tesisler tarafından tercih edilir.
Patates soyma makinesini tercih eden yemek üretim tesisleri patatesleri kısa bir süre içinde bu makine yardımıyla soymuş olur. Aynı zamanda bu makineyi kullanan tesisler elde soyulan patatesten kaybedilecek olan fireyi bu makine sayesinde en aza indirir.
Patates Soyma Makinesi Nedir

Patates soyma makinesi üretim modeline göre değişebilmektedir. Filtreli ve filtresiz patates soyma makineleri vardır. Patates soyma makinesinin patates alım hacmi 10 kilogram ile 50 kilogram arasında değişmektedir. Monofaze ve trifaze motor seçenekleri olan patates soyma makineleri her türlü kullanım için uygundur. Patates soyma makinelerinin kullanımının ve temizliğinin kolay olması gerekir. Aynı zamanda patates soyma makinelerinin paslanmaz çelikten üretilmiş olanları tercih edilir.
Patates soyma makinelerinden bazıları, soyma ve yıkama işlemini bir arada gerçekleştirir. Bu özelliğe sahip olan makineler zamandan tasarruf etmeyi sağlar. Soyma işlemini makinenin içinde kaplı olan silisyum karbür (zımpara taşı) ile gerçekleştirir. Kullanılan silisyum karbür sayesinde fire oranı oldukça düşük olur. Soyma işlemi zımpara kağıdının dönmesi ile 1 dakika ile 4 dakika arasında gerçekleşmiş olur.
Patates Soyma Makinesi Fiyatları

Patates soyma makinesi fiyatları kullanılan makinenin tipine ve sahip olduğu özelliklere göre değişebilmektedir. Birçok farklı çeşitlerinin bulunduğu patates soyma makinelerinin kaç dakikada ne kadar kilogram patates soyduğu fiyatını etkileyen unsurlardandır. Büyük ölçekli üretim sağlayan tesislerin kullandığı patates soyma makinelerinin uzun ömürlü ve kaliteli bir makine kullanmayı isterler. Bu nedenle son teknoloji patates soyma makinesi kullanmayı tercih ederler. Hem hızlı ve kaliteli olması hem de son teknoloji olması makinenin fiyatını da doğru orantıda artırır. Ancak fast food zincirleri gibi fazla üretim yapan tesisler kullanılacak olan patates soyma makinesinin hızlı ve kaliteli olarak tercih ederler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir