Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

HAMUR MİKSERLERİ

Günümüzde evde hamur yoğurma işlemlerini azaltan, endüstriyel anlamda üretimi ve hijyeni arttıran hamur mikseri endüstriyel alanda 1908 yılında icat edilmiştir. Çoğu evde ve işyerinde bulunan bu makineler harcın kıvamını ayarlamak, harcı karıştırmak gibi olayları gerçekleştirirken kısacası harcın istenilen hamur biçimini almasını sağlar. Evlerimizdeki Hamur Mikserlerinin aletleri genellikle karıştırma kabı, tel çırpıcı, hamur çengeli, düz çırpıcı, esnek kenarlı düz çırpıcı ve dökme korumasından oluşur.
Yapmak istediğiniz hamur miktarına uygun olan kaplar kullanmak hem hamurun oluşumu açısından hem de malzeme tasarrufu açısından sizi tatmin edecektir. İş yerlerinde kullanılan hamur makineleri ise evdeki mikserlere göre daha büyük ebatlarda olup daha fazla hamur yapımını sağlamaktadır. Endüstriyel alanlarda kullanılan bu büyük hamur mikserleri genellikle ekmek fırınlarında, pastanelerde, kafelerde bulunmaktadır. Ayrıca endüstriyel alanda kullanılan mikserler hamurun hazırlanması sırasında hijyen konusunda manuel yöntemden daha iyidir. Bu da oluşan hamurun daha sağlıklı ve daha temiz olmasını sağlıyor. Genellikle hijyen ve pratiklik için tercih edilen hamur mikserleri endüstriyel mutfak araçları envanterinde mutlaka bulunması gereken bir araç gereç olmaktadır.
Hamur Mikserlerinin Görevleri

Özellikle mutfak alanındaki gelişmeler hamur mikserlerini de etkilemiştir. Hamur mikserlerinin bu kadar kolay kullanımı ve ucuz olması da bu konuda insan hayatını kolaylaştıran aletlerden biridir. Hamur Mikserlerinin Görevini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;
1.Çırpma ve Kremalaştırma: Şekerli ve sıvı ürünlerin birbirine karışmasını ve belli bir süreden sonra yoğunlaşmasını sağlar.
2.Karıştırma: Ürünlerin iç içe geçmesini ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar.

  1. Yavaş Karıştırma: Yoğun bir şekilde bulunun şeker hamurlarının karıştırılmasını sağlar.
    4.Hamur Yapımı: Özel olarak tasarlanmış başlıkları sayesinde hamur yapımını sağlar.
    Hamur Mikseri Makinesinin Fiyatı

Günümüzde hamur mikseri fiyatları geniş bir yelpazede değişiklik göstermektedir. Bu değişikliğe makinenin kalitesi, üretici firmanın markası, hamur mikseri makinesinin kullanılacağı alan, parçaların yapıldığı alaşımlar, temizlenme kolaylığı gibi birçok madde sebep olabilir. Ev tipi ortalama bir Hamur Mikseri Makinesinin Fiyatı 2000 TL ile 8000 TL civarı değişiklik gösterir. Şirket tipi büyük Hamur mikseri Makinesinin Fiyatı 10.000 TL ile 50.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir