Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

ENDÜSTRİYEL MUTFAK GRUBU

Fırın, fabrika, otel, restoran, catering işletmeleri, kantin, kafe gibi yerlerde bulunan teknolojik mutfaklara endüstriyel mutfak denir. Endüstriyel mutfak gubu, bir mutfakta çıkacak bütün ihtiyaç ve istekleri karşılayabilecek donanıma, araca ve gerece sahiptir. Bu mutfaklar hem üreticinin hem de tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde dizayn edilmiştir.

Gelişmiş ve kaliteli işletmelerde ileri seviye ürünler kullanılarak çalışanlara da kolaylık sağlanır. Bu mutfaklarda daha az insan gücü harcanmış olup daha fazla iş ve sonuç alınmaktadır. Bu mutfak grubu son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle kendini son derece geliştirmiştir. Sadece hayatımızı kolaylaştırmakla kalmayıp ileride insanların işlerini yapacak konuma geleceği düşünülüyor. Üst düzey ve kaliteli bir hizmet vermek isteyen gıda üzerine kurulmuş firmalar işletmelerinde mutlaka bu mutfak gruplarını ekipmanlarına eklemeleri gerekmektedir.

ENDÜSTRİYEL MUTFAK GRUBUNDA OLMASI GEREKEN EKİPMANLAR

Piyasada bulunan ürün çeşitliliğiyle ve yeni teknolojiyi yakından takip etmesiyle son zamanlarda adını endüstriyel mutfak grubu bu konuda diğer rakiplerinin önünde gözüküyor. Bu liderliği daha da ileri taşımak için ürünlerinde son teknolojiyi kullanıyorlar.
Endüstriyel Mutfak Grubunda Olması Gereken Ekipmanlar şu şekildedir;
1.Döner Ocakları: Et ve tavuk ürünlerinin pişirilmesini sağlayan ocak çeşididir.
2.Buz Makineleri: Buzu oluşturan ve buzu hazne eden makinelerdir.
3.Endüstriyel Buzdolapları: Hayvan etlerinin bozulmamasını, meyve ve sebzelerin çürümemesini, soğuk yenmesi gereken gıdaları düşük ısıda depolanmasını sağlayan makinelerdir.
4.Endüstriyel Bulaşık Makineleri: Çok sayıda bardağı, tabağı, set alt ve üstlerini temizleyen makinelerdir.
5.Endüstriyel Fırınlar: Birçok ürünün pişirilmesinde, ısıtılmasında, kaynatılmasında, sadece altının veya sadece üstünün pişirilmesinde, ürüne kıvam verilmesinde yarayan çok amaçlı, çok ayarlı aletlerdir.
6.Sıcak ve Soğuk Teşhir Dolapları: Sıcak tutulması gereken ürünleri sıcak tutan, ılık tutulması gereken ürünleri ılık tutan, soğuk tutulması gereken ürünleri soğuk tutan ısısı ayarlanabilir hazne edilebilir dolaplara denir.
7.Entrafj Fırınlar: Hem kızartma hem de pişirme özelliğine sahip fırınlardır.
8.Kombine Fırın: Hem ısıtma hem pişirme işlemi yapabilir. Mikrodalga fırın ve normal fırın aynı anda bulunduğundan pişirme işlemi daha hızlı bir şekilde tamamlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir