Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Elektronik basküller

Büyük ağırlıklar için kullanılan tartı aletine baskül denir. Basküle dışarıdan bakıldığı zaman bir platform ve ibreden oluştuğunu görürüz. Ağırlığın ölçütü olan bu küçük hareket tartının içindeki kaldıraç mekanizması tarafından ibreye iletilir.

Tarihteki ilk baskül milattan önce 2000 yıllarında Pakistan’ keşfedilmiştir. 2 adet kefeye ve bunları bağlayan bir zincire sahip olan ilk baskül 18. Yüzyıl sonuna kadar şeklini korumuştur. Sanayi Devrimi’nin ortaya çıkmasıyla teknolojik gelişmeler baskülü de etkilemiş ve değişimine sebep olmuştur. 1770 yılında Richard Saltler tarafından ilk yaylı terazi icat edilmiştir. Günümüzde hala yaylı tartı sistemi manuel terazilerde kullanılıyor.

Elektronik Basküllerin icadı ise 20. Yüzyıla dayanır. 20. Yüzyıldan itibaren teknolojinin hızlı gelişmesi elektronik basküllerin de gelişmesini sağlamıştır. Günümüzde insanlar çoğunlukla eloktronik baskülleri tercih etmektedir. Eloktronik basküler dijital oldukları için kaldıraçlı basküllere göre çok daha fazla net bilgi vermesini sağlamaktadır.

Elektronik Baskülün Özellikleri

Her geçen gün teknolojini durmadan ilerlemesi elektronik basküllerin de gelişmesini sağlamıştır. Bu gelişmeler elektronik basküllerin özelliklerinin de artmasını sağlamıştır. Son yıllarda üretilen Elektronik Basküllerin Özellikleri şu şekildedir;
1: İnsan, hayvan, eşya, çuval, sandık gibi ürünlerin tartılmasında görev alır.
2: Sınırlarda ve büyük toptan alım satımın bulunduğu bölgelerde kamyon, vagon, tır gibi araçları tartar.
3: Bilgisayar bağlantısı kurulabilir.
4: Üstünde bulunan analog ekran sayesinde kolay bir şekilde ağırlıkların okunmasını sağlar.
5: Uzaktan kumanda ile kontrol imkanı vardır.
6: Limitleme fonksiyonu ile seri tartım yapılabilir.
7: Paslanmaz dış yüzeye sahiptir.
8: Kablosuz olarak yazıcı ile bağlantı kurup bilgileri aktarabilir.

Elektronik Baskülün Fiyatı

Son yıllarda insanların hayatını kolaylaştıran aletlerin başında gelen elektronik basküller her geçen gün popülaritesini arttırıyor. Kolay kullanımı ve işlemlerdeki kesin sonuçları bu işte onu zirveye götürüyor. Fiyat konusundaki geniş yelpazesi hemen herkesin alıp kullanabileceği bir ürün gibi gösteriyor. İşyeri tipi Elektronik Baskül Fiyatı 300 TL ile 1000 TL arasında değişiyor. Toptan ürünlerin tartıldığı dev elektronik basküllerin fiyatı ise 3000 TL ile 10000 TL arasında değişiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir