Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Tabak Kaplama Makinesi
Vakum tabak kaplama makinesi de yine sürekli merak edilen makineler arasında yer almaktadır. Bu işlem, herhangi bir gıdanın iki plastik film veya iki prefabrik levha arasında paketlenmesiyle elde edilir. Alt film ısıtılır ve kabın şeklini alır. Üst film, ürünü çevreleyen havadan koruyan ısıyla şekillendirilmiş kabın altına yerleştirilmiştir. Bu şekilde ambalaj, vakum altında kabuk haline gelir veya şekillendirilir. Her iki durumda da bir vakum gereklidir. Tipik pompalama sistemi ise döner kanatlı pompa veya ana vakum sistemli kuru pompadır.
Gazlı Vakum Paketleme
MAP paketi, tahliye edildikten sonra koruyucu bir gazla doldurularak üretilir. Ambalaj içerisinde kalan koruyucu gaz, ürünün özel ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Yaygın olarak kullanılan gaz bileşenleri aşağıdaki gibidir: Oksijen (O2); yoğun kıvamlıdır ve ideal bir yenilebilir renk verir. Azot (N2); stabilizatör olarak ambalaj hacmini ayarlamak için kullanılır (örneğin, elleçleme veya nakliye ambalajı sırasında koruma sağlamak için) Karbondioksit (CO2); su ile reaksiyona girerek karbonik asit oluşturur ve pH’ın düşürülmesine yardımcı olur. Bu atmosfer mikroorganizmaların büyümesini engeller. Tipik pompalama sisteminde ise tek kademeli döner kanatlı pompa veya Roots üfleyicili kuru vidalı pompa. Oksijen baskılama genellikle kırmızı et paketlemesinde kırmızının daha canlı görünmesini sağlamak için kullanılır. Hidrokarbon içermeyen, inert yağ ve oksijen uyumlu yalıtıma sahip özel vakum pompaları gerekebilir.
Gıda İşleme
Vakum paketleme makinelerinin özelliklerinden biri olan gıda işlem, ham maddelerden gıdaya veya gıdalardan diğer biçimlere dönüşümü içerir. Süreç genellikle hasat edilmiş veya kesilmiş hayvansal ürünün temizlenmesine ve ürünü çekici, pazarlanabilir ve raf ömrüne sahip hale getirmeye dayanır. Hayvan yemi üretimi için de benzer prosedürler geçerlidir. Yuvarlanma et, balık ve deniz ürünlerinin lezzetini, tadını, rengini, ağırlığını, korunmasını, dokusunu vb. Artırabilir. Bu tür işlevleri eklemek veya zenginleştirmek için kullanılır. Vakum, basınç, sıcaklık ve mekanik hareketi (silindirin dönüşüyle ​​üretilir) birleştirerek, yuvarlama pratiği yapanlar buz çözme, asitle temizleme, asitle temizleme, pişirme veya soğutma gibi şeyler yapabilir. Tipik yuvarlanma süreci 3 ila 24 saat sürer.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir