Vakum Makinesi Tamiri

Vakum Makinesi Tamiri

Erişte makinesi

Erişte makinesi bir mutfak ekipmanıdır. Taze makarna ve erişte yapmaya yarayan bir makinedir. Yoğurulan hamuru istenilen kalınlıkta açmayı ve kesmeyi zahmetsiz hale getirir. Ev tipi olan erişte makineleri genellikle manuel olarak üretilmişlerdir. Kol yardımıyla döndürülen erişte makineleri ev tipi makinlerdir.
Erişte makinesinde bulunan ayarlar ayarlanarak hamurun kalınlığı ayarlanabilmektedir. Erişte makinesi restoranlar ve küçük, orta ve büyük ölçekli yemek üretim tesislerinde kullanılır. Erişte kesme makineleri iki çeşittir biri ev tipi erişte kesme makinesidir. Bir diğeri ise sanayi tipi olan elektrikli erişte kesme makinesidir. Erişte makinesinin büyük ölçekli tesislerde kullanılması erişte açma işini hızlandırarak zaman yaratır.
Erişte Makinesi Kullanımı

Erişte makinesinin kullanımı kolay bir makinedir. Erişte makinesinin mekanizması kullanılarak makinenin tezgaha sabitlenmesi daha güvenli çalışma açısından gereklidir. Makinenin üzerinde yazan rakamlardan 1 numara en kalın olan hamur ayarıdır. Erişte hamuru el vasıtasıyla merdanenin arasına yerleştirilir. Makinenin ayarlarından 1 e ayarlanır ve yan tarafta bulunan kol çevrilir.
Erişte makinesinin altından çıkan hamur daha ince bir biçimde çıkmış olacaktır. Çıkan hamur katlanıp tekrar 1 numaralı merdane ile şekillendirilir. Bu işlem birkaç defa tekrarlanır. Her seferinde erişte makinesinin içine yerleştirilen hamur katlanmalıdır. Katlama işlemi hamurun yumaşamasını ve homojen olmasını sağlar.
Erişte Makinesi Fiyatları

Erişte makinesi fiyatları makinenin işlevine göre değişmektedir. Erişte makinelerinin kaç farklı kalınlıkta hamur açtığına göre fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Garanti süresinin uzunluğu fiyatı arttırır. Dayanıklı paslanmayan bir gövdeye sahip oluşu, gürültü yaratmaya sessiz ve titreşimsiz oluşu fiyatı doğru orantılı olarak arttırır. Sanayi tipi erişte kesme makineleri kullanacak olan işletmeler kolay kullanılabilir ve kolay temizlenebilir erişte makineleri tercih ederler.
Ev içerisinde kullanılacak olan ev tipi erişte makineleri de ev hanımları tarafından oldukça tercih edilmektedir. Erişte hamurunu açmayı kolaylaştıran bu makine ev hanımlarının erişte yapma ve hamur açma aşamasında devreye girmektedir. Bu nedenle ev tipi olan erişte kesme makinesi, elektrikli erişte makinesinden daha uygun fiyatlıdır. Sanayi tipi olan erişte makinelerinin ise modeline göre fiyatı değişebilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir